Pera Film’den Onur Ayı seçkisi: ‘Hiçbir şeyden korkmuyorum’

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Film ve Video Programları, Onur Ayı’na özel hazırladığı “hiçbir şeyden korkmuyorum” programını 28 Haziran – 10 Temmuz arasında izleyiciyle buluşturacak. Onur Ayı seçkisi, ilham verici öyküleri, unutulmaz müzikleri, büyüleyici sahne performansları, göz alıcı kostüm ve makyajlarıyla ikonikleşmiş iki kült filmi bir araya getiriyor.

30’UNCU YILINI KUTLAYAN OSCARLI YAPIM: PRISCILLA ÇÖLLER KRALİÇESİ

En İyi Kostüm Tasarımı dalında Oscar Ödülü kazanan ve bu yıl 30’uncu yaşını kutlayan “Priscilla Çöller Kraliçesi”, kostümlerinin yanı sıra müzikleri ve Avustralya çölünün manzaralarıyla da hatırlanan bir yapım.

Stephan Elliott imzalı filmde, Avustralya’nın ücra çöllerindeki tatil beldesi Alice Springs’te bir drag gösterisi yapmak üzere anlaşan Tick, Adam ve Bernadette, lavanta rengi emektar tur otobüsleri Priscilla’ya atlayıp Sidney’den taşraya uzanan bir yolculuğa çıkıyor. Yol boyunca farklı kişi ve topluluklarla tanışan karakterler, önyargılarla mücadele edip kimliklerini yeniden keşfedecekleri bir dizi maceraya tanıklık ediyor.

DRAG KÜLTÜRÜNE YAKIN PLAN: HEDWIG VE KIZGIN ÇIKINTISI

Yönetmenliğini John Cameron Mitchell’ın üstlendiği “Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı”, Doğu Almanya’da işlevsiz bir ailede büyüyen ve rock yıldızı olmayı hayal eden Hansel Schmidt’in hikayesini anlatıyor.

Hansel bir çıkış yolu ararken Amerikalı asker Luther ile tanışıp ona aşık oluyor. Yasal olarak evlenip ABD’ye taşınabilmeleri için nişanlısı ve annesi, Hansel’i cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmeye ve Hedwig olmaya zorluyor. Hedwig cinsel kimliğini bulmaya çalışırken drag sanatını keşfediyor.

GÖSTERİM PROGRAMI

Priscilla Çöller Kraliçesi

28 Haziran Cuma, 19.00
6 Temmuz Cumartesi, 15.00

Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı

30 Haziran Pazar, 15.00
10 Temmuz Çarşamba, 19.00

Bu program kapsamındaki film gösterimleri indirimli müze giriş biletiyle izlenebilir. Biletler, Biletix’ten veya Pera Müzesi resepsiyonundan temin edilebilir.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir